Wtorki z Biblioteką – Dzień Kropki i …

W Oddziale dla Dzieci odbywają się zajęcia literacko -plastyczne Wtorki z Biblioteką. We wrześniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności, odwagi i zabawy, Dzień Astronomii oraz Międzynarodowy Dzień Królika.

Dzień Kropki – dzieci poznały historię święta oraz wysłuchały utworów „Jak biedronka zgubiła kropki” Wandy Chotomskiej, „Kropka” Hanny Niewiadomskiej. Następnie każde dziecko musiało odnaleźć książkę z kropką oraz wykonać pracę plastyczną z … kropką.

Dzień Astronomii – pani bibliotekarka opowiedziała o kosmosie ,układzie słonecznym oraz przybliżyła postać astronoma Mikołaja Kopernika, który ,,Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.Dzieci wykonały projekt układu słonecznego. Poznały również, poprzez słodki poczęstunek, gwiazdozbiór Kasjopei oraz zostały astronautami.

Międzynarodowy Dzień Królika -podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się królikami oraz jak możemy je chronić. Następnie wysłuchały opowiadania ”Czas na kąpiel Króliczku” Jane Johnson, ”Tupcio Chrupcio” Justyny Grymały-Łuszcz oraz zapoznały się z serią książeczek o króliczkach P.Couronne. Na zakończenie uczestnicy wykonali zabawne króliki oraz zakładki do ulubionych książek. Przed nami kolejne Wtorki z Biblioteką .