Spotkanie DKK-podróż na Maltę

8 maja 2024 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki uczestniczyłyśmy we wspaniałej podróży po Malcie. Panie, które zwiedziły to wyspiarskie państwo, opowiedziały nam wiele ciekawostek  o jego położeniu, historii czy atrakcjach. Malta to jeden z najmniejszych krajów europejskich, liczy zaledwie 316 km2. To wyspiarskie państwo  tworzy archipelag Wysp Maltańskich, wśród których możemy zwiedzić wyspę Malta oraz Gozo i Comino. Pozostałe wyspy archipelagu nie są zamieszkane.

Na Malcie możemy zwiedzić najważniejsze miasta i ich zabytkowe budowle – najstarsze z nich pochodzą z czwartego tysiąclecia przed naszą erą. Malta zachwyca również cudną naturą  gdzie możemy podziwiać laguny z krystalicznie czystą wodą, malownicze klify i groty skalne, przepiękne rafy koralowe.

Malta to jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Jej mieszkańcy są bardzo przyjaźni. Dominującą religią na Malcie jest katolicyzm. Znajdziemy tu 365 Kościołów. Od maja do końca października, każda parafia ma swoją własną festę. Mieszkańcy świętują na ulicach, przy akompaniamencie orkiestry.

Na przedstawionych zdjęciach mogłyśmy zobaczyć m.in. katakumby, zabytkowe budowle, fort i przystań dla jachtów, laguny z krystalicznie czystą wodą, malownicze klify i groty skalne.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 05.06.2024 r.