Treść artykułu

Warsztaty podróżnicze w Oddziale dla Dzieci

Kategoria aktualności

W środę 31 maja w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kożuchów gościł pan Bartłomiej Drożdżal, podróżnik i współautor bloga podróżniczego thevagabond.pl. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie.

Pan Bartek przybliżył uczniom tajemnice starożytnego Egiptu. Interaktywna prezentacja stanowiąca kompilację grafik, obrazków i zdjęć wykonanych przez autora zrobiła na zgromadzonych duże wrażenie, dzieci były aktywne i odpowiadały na liczne pytania. Dowiedziały się o faraonach, budowaniu piramid czy sposobach mumifikacji nie tylko ludzi. Prowadzący z pasją opowiadał o zawodzie archeologa, największych odkryciach archeologicznych i grobowcach dawnych władców w Dolinie Królów.

Uczniowie mieli okazję wykonać trójwymiarowy model piramidy oraz rysowali skarby odnalezione w grobowcu Tutanchamona. Duże zainteresowanie wzbudziło pismo starożytnych Egipcjan, czyli hieroglify. Na koniec dzieci wspólnie rozszyfrowały ukryte pod hieroglifami hasło.

Dzięki atrakcyjnej formie przekazu, pięknym fotografiom oraz licznym ciekawostkom spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie młodzieży. Mamy nadzieję, że ta niezwykła lekcja w niejednym słuchaczu rozbudziła chęć podróżowania i poznawania świata.