Nowa odsłona kampanii ,,Mała książka-wielki człowiek” w bibliotece

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kożuchów po raz kolejny zakwalifikowała się do projektu ,,Mała książka- wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3 – 6 lat) i ich rodziców. Udział w nim mogą wziąć zarówno te dzieci, które są zapisane do biblioteki i korzystają z jej zbiorów jak i te, które swoją przygodę z biblioteką dopiero zaczynają. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania biblioteki i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym , które odwiedzi bibliotekę lub filię, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą (także polsko-ukraińską), a w niej: książka dla przedszkolaka pt. ,,Krasnal w Krzywej Czapce” oraz broszura dla rodziców pt. ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.