Konstytucja 3 Maja – lekcje biblioteczne w Oddziale dla Dzieci

3 Maja obchodzimy święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

Z tej okazji Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kożuchów zorganizował lekcje biblioteczne poświęcone temu ważnemu wydarzeniu. 25 i 28 kwietnia odbyły się zajęcia, w których wzięli udział Mali Giganci oraz Tropiciele z Akademii Malucha.

Na początku spotkania pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom historię konstytucji i jej znaczenie, przy okazji przypomniała symbole narodowe, oraz zaprezentowała książki nawiązujące do tematu lekcji. Następnie przedszkolaki w grupach układały puzzle (Tropiciele), grały w memory ( Tropiciele, Mali Giganci) oraz grę spinner ,,Symbole Polski”(Mali Giganci). Dodatkowo każde dziecko narysowało po śladzie wykropkowany kontur ojczystego kraju i napis POLSKA, a potem na mapie to, co najbardziej lubi w Polsce. Po skończeniu pracy plastycznej przedszkolaki oglądały książeczki w Kąciku Malucha. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki oraz pamiątkowy dyplom.