Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Noc w bibliotece

Absolwenci szkoły podstawowej nr 1 w Kożuchowie w czerwcu wzięli udział w akcji Nocne czytanie. Impreza odbyła się w Oddziale dla Dzieci kożuchowskiej biblioteki.Młodzież przybyła na miejsce zaopatrzona w śpiwory. Wszyscy spodziewali się niezapomnianych przeżyć…   i nie rozczarowali się. W bibliotece przywitała ich ciemność i cisza, w której każdy odgłos sprawiał niesamowite wrażenie. Atmosferę grozy spotęgowały czytane na głos straszne historie. Po strasznych historiach przyszedł czas na drobny poczęstunek. Wszak należało uzupełnić stracone pokłady energii.                  

Uczestnicy wzmocnieni drobnym posiłkiem ochoczo przystąpili do gier i zabaw przygotowanych przez panie bibliotekarki. Wszyscy zajęli się m.in. tworzeniem gwiezdnych imion czy też opowiadaniem śmiesznych historii. Mimo nocnej godziny tylko nielicznych zmógł sen. 

Większość do rana nie spała. Chodzili zamkowym korytarzem,dzielili się wrażeniami.Ta noc szybko minęła. Rano zaś wszystko wyglądało inaczej. Pozostało spakować śpiwory i wrócić.

                
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl