Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Pisarz Krzysztof Koziołek w bibliotece

Dnia 25 maja czytelnia kożuchowskiej biblioteki,za sprawą regionalnego pisarza Krzysztofa Koziołka, zamieniła się w miejsce zbrodni. Autor kryminałów na umówione spotkanie autorskie przybył nie tylko z nową książką, ale także z rekwizytami policyjnymi (taśma  zabezpieczająca teren przestępstwa).                               

Pan Koziołek przybliżył obecnym znaczenie terminu kryminał skandynawski(problem społeczny jest nadrzędny wobec intrygi kryminalnej. W ,,Świętej tajemnicy" -tajemnica spowiedzi a morderca dzieci). Jak wyjaśnił, zdaniem krytyków, jego utwory należą do tego nurtu. Przy okazji wspomniał, iż termin ten nie jest przez wszystkich zrozumiały. Trudno bowiem zrozumieć każdemu, co ma wspólnego Skandynawia z polskim kryminałem.
Autor w kilku słowach przybliżył tematykę najnowszej powieści, w której poruszył temat kary śmierci oraz  zemsty za wszelką cenę.
W trakcie wystąpienia autora obecni mieli możliwość zadawania pytań. Uczestników spotkania interesowało np.jak powstają powieści?. Koziołek stwierdził, iż najczęściej pojawia się jedna scena a potem pozwala porwać się  wyobraźni. Czasem jest tak, że do samego końca nie zna zakończenia.Tylko raz, w przypadku powieści Miecz zdrady, pracę nad utworem rozpoczął od zaplanowania chronologii wydarzeń. Było to konieczne z powodu nagromadzenia faktów historycznych.
Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek przez autora.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl