Treść artykułu

Poczytajka. Poranek z książką

Kategoria aktualności

W październiku rozpoczęliśmy cykl spotkań ,,Poczytajka. Poranek z książką” mający na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych. Pani bibliotekarka odwiedziła dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1, z Akademii Malucha oraz z Przedszkola – Ochronka pw. Św Elżbiety.

Podczas spotkań z dziećmi pani bibliotekarka opowiadała o bibliotece, w której są nie tylko książki, ale także jest specjalne miejsce dla nich- kolorowy Kącik dla Dzieci, gdzie moga bawić się, rysować, oglądać książeczki z ruchomymi elementami i nie tylko.

Następnie czytała i pokazywała książeczki przygotowane specjalnie dla nich m.in. ,,Tupcio Chrupcio -sam to zrobię”,, opowieści o Kubusiu Puchatku, opowiadania ,,Zakupy” z książki ,,Jestem przedszkolakiem”, ,,Akcja Pulpet”.,Tupcio Chrupcio – przedszkolak na medal”, ,,Niesamowity spacer pod gwiazdami” z serii ,,Akademia Mądrego Dziecka” (książeczka z ruchomymi elementami). Wyprawa Maszy. Magiczne obrazki ( książka z podświetlanymi obrazkami) i wiele innych. Przedszkolaki z ogromną ciekawością słuchały opowieści , podziwiały piękne, ruchome ilustracje, magiczne obrazki.

Na koniec pani bibliotekarka zapraszała przedszkolaków, aby wraz z rodzicami odwiedzili bibliotekę. Na małych czytelników czeka tam super książka oraz KARTA MAŁEGO CZYTELNIKA z projektu „MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK”, w którym biblioteka bierze udział.