Treść artykułu

Mikołajki bibliotece

Kategoria aktualności

Mikołajki to wyczekiwane przez dzieci święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry. Nasza biblioteka włączyła się w te radosne obchody.

Na wtorkowych zajęciach literacko – plastycznych, 5 grudnia w Oddziale dla Dzieci  uczestnicy dowiedzieli się skąd wzięło się to święto, jak jest obchodzone w różnych krajach. Następnie przeczytali utwory poświęcone Mikołajowi takie jak: „Święty Mikołaj”, „Pracowity dzień”, „Nieśmiały renifer”.  Po lekturze każde dziecko wykonało z rolki papieru własnego Mikołaja.

Mikołajki na sportowo obchodzono w Filii w Studzieńcu, gdzie odbyły się rozgrywki w ping – ponga. W grze uczestniczyły dwie grupy wiekowe młodsza do lat 12 oraz starsza. Po skończonych rozgrywkach na każdego czekał drobny upominek i poczęstunek.

W Filii w Broniszowie dzieci, oczekując na Mikołaja, zrobiły świąteczne dekoracje: choinki , pierniki i portrety Mikołaja, które wprowadziły klimat świąt . Mikołaj odwiedził bibliotekę i wręczył dzieciom słodkości. Na koniec wspólnie zaśpiewano kolędy. Spotkanie z Mikołajem pomogły zorganizować panie Marta Skiba oraz Sylwia Rosolik.