Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Joanna Olech w bibliotece

W kożuchowskiej bibliotece 4 października o godz.11,w ramach akcji  z Książką na walizkach, odbyło się spotkanie z pisarką Joanną Olech, w którym uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych

Autorka ,,Dynastii Miziołków” w ciekawy sposób opowiadała o swojej twórczości. Uczniowie dowiedzieli się, iż wiele pomysłów czerpie z własnego doświadczenia, z otaczającej ją rzeczywistości.

 

                 

Joanna Olech nie tylko opowiadała o swojej pracy, ale także zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy, organizując różne konkursy. I tak na przykład uczniowie mieli wskazać spośród kilku wybranych uczestników spotkania najbardziej podobnego do Miziołka.

                 

Kolejna zabawa polegała na wymyśleniu historii o malowanym przez pisarkę smoku. Uczniowie mieli opowiedzieć o smoku smutnym, złym, szczęśliwym i zrzędliwym. 

                   

Dzieci miały także okazję pochwalenia się swoją znajomością utworów literackich, ponieważ jeden z konkursów polegał na odgadnięciu z jakiego utworu pochodzi przeczytany przez pisarkę fragment.

                   

Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, mógł sobie wybrać stempelek ze smokiem smutnym, szczęśliwym, złym lub zrzędliwym. Po spotkaniu każdy z obecnych mógł zakupić książki pisarki.

                      

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl