Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Spotkanie w Przyborowie

W grudniu w Przyborowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach mikrograntu ,,Podaj dalej”. Początkowo termin spotkania ustalono na 29 listopada. Jednak okazało się, iż jedna z przedstawicielek biblioteki partnerskiej nie będzie w nim uczestniczyć z powodów osobistych. Dlatego, po wcześniejszych konsultacjach z wszystkimi partnerami, ustalono nowy termin na 1 grudnia 20011 r.

  Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia pamiątkowych  gadżetów, które przypominać będą o odbytych spotkaniach.Podczas  spotkania panie bibliotekarki prezentowały osiągnięcia swoich placówek. Niewątpliwie największym osiągnięciem okazało się zdobycie przez bibliotekę z Bytomia Odrzańskiego tytułu ,,Najlepszej biblioteki w województwie lubuskim – Ranking Bibliotek 2011“ w kategorii gmin do 15 tys. mieszkańców. Serdecznie pogratulowałyśmy koleżance sukcesu. Same zaś opowiedziałyśmy o zorganizowaniu bezpłatnego kursu języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Inne panie opowiadały o współpracy biblioteki z organizacjami i stowarzyszeniami lokalnymi.Jak wynikało z wymiany informacji biblioteka powoli zwiększa zakres swojej działalności, przestając być jedynie ,,miejscem wypożyczania książek”.

Poza omówieniem osiągnięć na spotkaniu poruszono także temat sposobu nawiązywania nowych kontaktów. Panie bibliotekarki wymieniły się doświadczeniami w tym zakresie.Jak się okazało najlepszym sposobem nawiązywania nowych kontaktów jest otwarcie na innych, umiejętność współpracy z czytelnikami oraz zaangażowanie w życie społeczności lokalnej.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl