Ferie z filmem

drukuj wyslij
W okresie ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Kożuchowie zaprasza na bezpłatny pokaz filmowy. Został on zorganizowany w ramach projektu,, Ferie z filmem w bibliotece" przygotowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.
                   
Pierwszy pokaz filmowy odbędzie się13.02.2012 r.(poniedziałek) o godz.16.30. Wyświetlony zostanie wówczas film pt.,,Opowieść o rzeczach". W  filmie przedstawiono „Historię” zasobów naturalnych Ziemi.
 Kolejny pokaz odbędzie się 15.02.(środa) o godz.16.30. Wówczas pokazany  zostanie film pt,,Transformacja". Jego autorzy próbują odpowiedzieć na pytanie:  Z jakiego powodu zakończy się era ropy naftowej i węgla?
16.02 (czwartek) o godz.16.30 odbędzie się pokaz  filmu pt,, Siła silniejsza od przemocy". Jego twórcy przedstawili historię  walk o równość, demokrację i poszanowanie praw prowadzoną  bez użycia przemocy fizycznej i rozlewu krwi. W swojej opowieści przywołali znane postaci  Lecha Wałęsę, Mahatmę Gandhiego i Nelsona Mandelę, które symbolizują zmiany bez przemocy.