Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejowską-Wróbel

We wrześniu w Bibliotece w Kożuchowie odbyło się spotkanie uczniów klas II i III ze szkół podstawowych z autorką licznych książek dla dzieci panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel.

                                                

                         

Pisarka zachęcała milusińskich do czytania książek. Przekonywała, iż lektury rozwijają wyobraźnię. Autorka bajki ,,Królewna’’ w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom skąd czerpie pomysły na pisanie utworów. Jak się okazało w procesie pisarskim uczestniczą dzieci autorki, które często wymyślają imiona postaci literackich. Tak było na przykład z Gęboludem. Wymyśliła go córka pisarki, chcąc przestraszyć brata, który często bez pozwolenia grzebał w jej  rzeczach.

Pni Jędrzejowska- Wróbel wyjaśniła także, iż w swoich utworach wykorzystuje znane historie np. o kopciuszku (utwór ,,Kapcioszek), które przedstawia w nowy sposób. J tak w utworze pisarki kopciuszkiem jest mama- malarka, która poświęciła się wychowaniu dzieci. One jednak nie potrafią tego docenić.

Autorka nie tylko opowiadała o swoich utworach, ale również przybliżyła dzieciom historię powstawania książki. Jak wyjaśniła, tworzenie książki zaczyna się już od pomysłu na jej napisanie. 

                   

Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści pisarki. Po spotkaniu pisarka podpisywała swoje książki.

 

                                           

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl