Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Promocja książki ,,Zamek w Kożuchowie"

Dnia 18 września 2009 roku o godz.18.00 w Czytelni Biblioteki Publicznej w Kożuchowie odbędzie się promocja książki autorstwa Tomasza Andrzejewskiego oraz Zdzisława Szukiełowicza pt. ,,Zamek w Kożuchowie”.
Publikacja stanowi pierwszą próbę przedstawienia historii kożuchowskiego zamku. Autorzy zawarli w niej dzieje obiektu od czasów najdawniejszych, powstanie zamku, aż do lat 90. XX wieku(informacja o turniejach rycerskich). Historia zabytku została podzielona na okresy, w których wyróżniono : powstanie zamku, rezydencję książąt głogowskich, wojny o sukcesję głogowską 1476-1489, lenno zamkowe(XVI-XVII wiek), wojnę trzydziestoletnią 1618-1648, likwidację lenna zamkowego, klasztor karmelitów 1650-1810, zamek-klasztor w XIX i na początku XX wieku oraz zamek po 1945.
Książka została bogato zilustrowana rysunkami rekonstrukcyjnymi autorstwa Zdzisława Szukiełowicza oraz zdjęciami archiwalnymi Kazimierza Jopka. Materiałów do ilustracji dostarczyło także Muzeum Miejskie w Nowej Soli oraz Kożuchowski Ośrodek Kultury i Sportu,, Zamek”.
Książka wydana została przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej, które przygotowuje publikację poświęconą kożuchowskiemu lapidarium.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl