Zakończenie projektu,,Kultura bliżej nas"

drukuj wyslij

 


Biblioteka zakończyła realizację projektu ,,Kultura bliżej nas". 6 marca 2009 roku w sali zamkowej odbyła się premiera przedstawienia ,,O tym jak szczurołap masztalerzem został” przygotowanego przez uczestników warsztatów teatralnych, prowadzonych przez aktora Rodzinnego Teatru Lalek ,,Pinokio” pana Andrzeja Diaków. Sala zapełniona była po brzegi widzami chętnymi obejrzeć występ swoich kolegów i koleżanek.
Młodzi aktorzy spisali się bardzo dobrze, niczym profesjonaliści. Wszyscy z pełnym zaangażowaniem odgrywali swoje role. Widzowie podziwiali nie tylko grę aktorów, ale również pięknie wykonane kukiełki oraz przygotowaną scenografię.
Po przedstawieniu dyrektor biblioteki Anna Kulczycka wręczyła nagrody szczęśliwym laureatom konkursu literackiego i plastycznego.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy.Uroczystośc zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Kiedy minęły emocje, młodzi aktorzy dzielili się swoimi uwagami na temat występu, gry kolegów. Wszystkim zabawa w teatr bardzo się spodobała.