Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Zabawa w teatr

W każdy czwartek, w ramach projektu ,,Kultura bliżej nas” częściowo sfinansowanego przez Fundację Rozwoju Wsi, w Oddziale dla Dzieci od godz.17 do 19 odbywają się warsztaty teatralne. Instruktorem prowadzącym zajęcia jest aktor Rodzinnego Teatru Lalek ,,PINOKIO” - Andrzej Diaków. Pod jego czujnym okiem uczestnicy warsztatów przygotowują się do wystawienia ,,Legendy o Szczurołapie”. Uroczystą premierę sztuki zaplanowano na 27 lutego 2009 roku.
Adepci sztuki aktorskiej i animatorskiej poznali rodzaje kukiełek i zasady wprawiania ich w ruch, ćwiczą ruch sceniczny i recytację znanych wierszy. Obecnie przygotowywana jest scenografia: powstał już zamek z wieżami, kilka masek oraz głowy kukieł.
Przed uczestnikami jeszcze dużo pracy, ale nikt się nie zniechęca. Widać, że zajęcia sprawiają im przyjemność i satysfakcję.
Zapraszamy na zajęcia wszystkich, którzy chcieliby pobawić się z nami w teatr. Gwarantujemy, że czas spędzony z nami przyniesie uczestnikom wiele radości.
W trakcie kolejnych zajęć uczestnicy po raz pierwszy mieli okazję wykazać się własną inwencją twórczą oraz zdolnościami plastycznymi. Oto po krótkim instruktarzu przyszli aktorzy samodzielnie wykonywali z gazety kukiełki teatralne. Twórcy musieli nie tylko sami je wykonać, ale również wymyśleć postać-kukiełkę. Dzieci wykazały się wielką wyobraźnią. Powstały więc: bibliotekarka,księżniczka w ciąży, rycerz, pajacyk, król, książe.Tworzeniu towarzyszyło ogromne zainteresowanie i przejęcie. Dzieciom tak się spodobały zajęcia, że nie chciały wracać do domu.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl