Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Teatr cieni

24 października,już po raz drugi, na sali zamkowej wystąpił Rodzinny Teatr Lalkowy,,PINOKIO”.

Tym razem w swoim repertuarze przygotował spektakl teatru cieni ,,O tym jak rybak złowił złotą rybkę”.

Przybyli widzowie (60, na wcześniejszym przedstawieniu o Pinokiu było ich 50 ), w większości dzieci, z niecierpliwością oczekiwali na początek przedstawienia. Nagle zgasło światło i na małej scenie pojawiła się tajemnicza postać ze zwojem sieci w dłoni. Była to babunia-gawędziarka. Jak się okazało to właśnie ona opowiadała bajkę o rybaku. Jej opowieść ilustrowana była cieniami postaci bohaterów. Można było zobaczyć rybaka, jego złą żonę, rybkę oraz starą chatę, fale morskie.

Opowieść aktorki wzbogacał podkład muzyczny oraz piosenka w wykonaniu dziewczynki-jak się później okazało córki aktorki. Tą samą piosenkę zaśpiewały dzieci na koniec przedstawienia.

To co najbardziej spodobało się małym widzom, to możliwość czynnego uczestnictwa w spektaklu. Babcia-gawędziarka bowiem przerywała opowieść, zadawała pytania widzom i uważnie słuchała odpowiedzi.

Jak się okazało Teatr ,,PINOKIO” nie tylko przedstawia przygotowane spektakle, ale również przybliża widzom świat teatru. Po zakończonej inscenizacji, jeden z aktorów przedstawił całą grupę. Następnie w kilku słowach wyjaśnił istotę teatru cieni. Dzieci mogły zobaczyć przygotowane kukiełki,dowiedzieć się o sposobie ich wykonania.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl