Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Ferie z Kubusiem Puchatkiem

W roku 2019 ,,zimowy wypoczynek” w BPMiG Kożuchów przebiegał p.h ,,Ferie z Kubusiem Puchatkiem”. Kubuś Puchatek pojawił się nie przypadkowo. W styczniu ten miły, zabawny miś obchodzi swoje święto!

Codziennie, od 14 do 25 stycznia odbywały się poranki z bajką. Popołudniami w Oddziale dla Dzieci prowadzone były warsztaty plastyczno- manualne.

Mixed media - wszystkie chwyty dozwolone, to jedna z technik plastycznych, która okazała się doskonałą zabawą pobudzającą wyobraźnię i rozwijająca zdolności manualne. Z pod palców dzieci wyszły ciekawe i kolorowe prace. Podobnie było z kartkami na Dzień Babci i Dziadka oraz na Walentynki, które zostały wykonane techniką scrapbooking.

Zaczarowane obrazy to były zajęcia dla ciekawych świata i poznawania nowych technik. Prace wykonane za pomocą rosnących farb zaskoczyły wszystkich. Dlatego dzieci chętnie malowały kolejne obrazki.

Na warsztatach dzieci korzystały także z innych technik. Na przykład z masy porcelanowej zrobiły piękne ordery Kubusia Puchatka; z kuleczek bibuły powstały cudne portrety misia.

Z tęsknoty za prawdziwą zimą i białym szaleństwem, dzieci stworzyły kule śniegowe. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania!,,Zimowy wypoczynek” zakończył się słodką niespodzianką.                                 

                           

                            


 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl