Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Czytanie się opłaca

16 maja 2018 r. w Oddziale dla Dzieci naszej biblioteki odbyło się trzecie już spotkanie

z Krzysztofem Koziołkiem, autorem poczytnych powieści kryminalnych nominowanym do wielu nagród literackich.

Koziołek zdradził obecnym jak rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem powieści. Opowiedział jak i gdzie szuka informacji do swoich kryminałów retro i jak bardo pomaga mu w tym praca jako dziennikarz. Wielbiciele jego powieści zapewne pamiętają że pisał artykuły do Gazety Lubuskiej i Kręgu. Autor opowiadał o swoim warsztacie pisarskim, przy których przez niego wykonywanych czynnościach, rodzi się najwięcej pomysłów i gdzie je gromadzi. Literat pochwalił się że kilka wymyślonych i opisanych przez niego wydarzeń po niedługim czasie wydarzało się naprawdę!

Pisarz, na podstawie własnych doświadczeń, a także przykładów z mediów i otaczającej rzeczywistości, mówił uczestnikom jak ważna jest znajomość języka polskiego. Podkreślił także fakt, iż czytanie wzbogaca słownictwo, jak również utrwala znajomość języka ojczystego.

Po spotkaniu autor udzielił wywiadu uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie do szkolnej gazetki.


                  


Krzysztof Koziołek z zawodu pisarz i dziennikarz.
Pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu "Na południe".
W 2007 r. zadebiutował powieścią sensacyjną "Droga bez powrotu", w 2009 r. wydał kryminał skandynawski "Święta tajemnica" (nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego), w 2010 r. ukazała się powieść sensacyjno-przygodowa "Miecz zdrady". Za tę ostatnią autor został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010i nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego
W 2011 roku Krzysztof Koziołek otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. W 2016 roku jego kryminał retro "Furia rodzi się w Sławie" został nominowany do nagrody Kryminalna Piła za najlepszy polski kryminał miejski.  Kryminał ,,Imię Pani" został zgłoszony do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2018 . 

  Autor ma na koncie 13 wydanych powieści, kolejne są w przygotowaniu.

 


 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl