Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

,,Weekendowy szlak naukowy" w bibliotece

Akcja ,,Weekendowy Szlak Naukowy" Urzędu Marszałkowskiego odbyła się po raz drugi. W tym roku Pani marszałek Elżbieta Anna Polak zaprosiła do współpracy biblioteki publiczne.Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy podejmując współpracę zorganizowała spotkania z edukatorem Nadleśnictwa Nowa Sól Beatą Kątną oraz z dr Jarosławem Lewczukiem.
Pogadanki o zwierzętach leśnych i owadach, o pomaganiu im w okresie jesienno - zimowym utrwaliły wiadomości z zakresu ochrony przyrody i pozwoliły na zdobycie nowej wiedzy. Atrakcją spotkania były warsztaty. Przedszkolaki i uczniowie SP nr 2 zbudowały ekologiczny, z łatwo dostępnych materiałów ,,domek " dla owadów. Praca i zaangażowanie dzieci zostało nagrodzone upominkami przygotowanymi przez Nadleśnictwo Nowa Sól.
Równie ciekawym i udanym było spotkanie ,,Archeologia - poznawanie przeszłości". Poświęcone było nauce jaką jest archeologia, jej historii. Największym zainteresowaniem cieszyły się opowieści dr Jarosława Lewczuka o ostatnich odkryciach archeologicznych w Kożuchowie oraz prezentowane eksponaty pochodzące z terenów naszego miasta, które ze swoich zbiorów udostępniło nam Centrum Kultury ,,Zamek". Praca archeologa jest pasjonująca!!!
W przyszłym roku z przyjemnością weźmiemy udział w akcji.

   
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl