Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Uwaga mieszkańcy Kożuchowa i okolic !!!

Nasza instytucja udostępni czytelnikom z Kożuchowa i okolic kody dostępu do platformy Ogólnopolskiej Sieciowej Biblioteki Internetowej (OSBI), na mocy porozumienia zawartego z Miejską Biblioteką Publiczną w Nowej Soli.
OSBI, jak również NASBI (Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa), są platformami należącymi Grupy Helion Sp. z o.o. zajmującymi się obsługą sieciowych bibliotek ebooków.
Po co to wszystko? Zależy nam bardzo, żeby jak najwięcej czytelników uzyskało bezpłatny dostęp do zbiorów elektronicznych książek – ebooków, audiobooków i wideokonfernecji. Oferta jest bogata, już w tej chwili obejmuje kilka tysięcy cyfrowych książek, od literatury popularnej zaczynając, po podróżniczą, poradnikową, dziecięcą i młodzieżową kończąc.
Koordynatorem tego zadania i jednocześnie administratorem platformy dla bibliotek powiatowych jest nowosolska placówka.
Warto też wspomnieć, że bardzo nam w tym przedsięwzięciu pomógł starosta nowosolski – Waldemar Wrześniak, który już pod koniec ubiegłego roku zadeklarował pomoc finansową dla tych bibliotek powiatowych, które przystąpią do ,,cyfrowego” zadania.
Uwaga! Aktualną listę tytułów ebooków i audiobooków, które możecie u nas wypożyczyć, znajdziecie na  stronie internetowej www.biblioteka.nowasol.pl, w zakładce ,,Lista dostępnych ebooków".
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl