Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

,,Magiczna noc z duchami biblioteki"

Czy to możliwe, żeby dzieci chciały spędzić całą noc w bibliotece? Wydaje się to niemożliwe.  A jednak. 17 czerwca 2016 r. uczniowie jednej z kożuchowskich szkół wzięli udział w „Magicznej nocy z duchami biblioteki”. Mottem tego wieczoru byłoNa potęgę nauce, zabawie, harcom i psikusom” – zaczerpniętym z serii książek o Koszmarnym Karolku Francesco Simon. Koszmarny Karolek z Władcy Mroku ma głowę pełną pomysłów na przedziwne zabawy i psikusy, które realizuje wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy.

Uczestnicy nocnego spotkania nastawieni byli na niezapomniane przeżycia. I nie zawiedli się. W klimacie dostosowanym do akcji książki przygotowano odpowiedni wystrój pomieszczenia biblioteki. Czarownica i Biała Dama przywitały dzieci .Wchodzących do biblioteki otoczyła ciemność i cisza, w której każdy odgłos sprawiał niesamowite wrażenie.

Nastał czas gier i zabaw. Dzieci wykonały potwora z materiałów ekologicznych. Szukały drugiej połowy – rozsypanka przysłów i porzekadeł nie stanowiła dla nich trudności. Bawiły się również w teatr cieni i wykonały mumię. Poszukiwanie skarbu ukrytego w bibliotece i zagadki na temat lektur były niezłą łamigłówką.

Koszmarny Karolek” - bajka na dobranoc, nie zdołała uśpić wszystkich dzieci. „Tyle się tu dzieje, że szkoda czasu na sen” - tłumaczyli uczestnicy imprezy. Nad ranem sen pokonał najbardziej wytrzymałych. Po przebudzeniu dzieci wspominały nocne przygody.

Serdecznie dziękujemy za prezent wykonany przez uczestników. Książka ”Noc w bibliotece III A” bardzo nam się podobała.

Magiczna noc z duchami biblioteki” odbywała się w ramach ogólnopolskiej akcji – Noc Bibliotek.


                         

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl