Czytanie uskrzydla

drukuj wyslij

… to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbywającego się po raz 15 w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zainaugurowanego przez Fundację ABCXXI – CPCD”. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kożuchów od lat uczestniczy w tej akcji. Propagując ideę czytania zaprasza do udziału placówki oświatowe.
W tym roku nasze zaproszenie przyjęły Publiczne Przedszkole Miejskie nr 1 i nr 3, oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 1, Klub Dziecięcy Muchomorek i Niepubliczne Przedszkole Akademia Malucha.

Między 6, a 9 czerwca Oddział dla Dzieci zorganizował pięć spotkań, podczas których zaproszeni goście czytali bajki i opowiadania przedszkolakom, wykazując się przy tym nie lada umiejętnościami aktorskimi. Dzięki temu udało się skupić uwagę małych słuchaczy na przygodach bohaterów literackich. A w repertuarze nie zabrakło twórczości klasyków i polskich współczesnych pisarzy, utworów znanych i nie znanych uczestnikom akcji.

 Pięknie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i zaangażowanie gościom, tym którzy są z nami po raz kolejny - Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek , Dyrektor Centrum Kultury ,,Zamek" w Kożuchowie Urszula Stochel- Matuszak , Naczelnik Urzędu Pocztowego w Kożuchowie Teresa Matuszkowiak oraz Instruktor do spraw kulturalno-oświatowych CK „Zamek” w Kożuchowie Joanna Sośnicka. Dziękujemy tym którzy mieli w tym roku swój debiut – Prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych USKOM Sp. z o.o. w Kożuchowie Sławomir Trojanowski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kożuchowie Ireneusz Pietruczynik. Do zobaczenia za rok!!!