Promocja czytelnictwa Promocja czytelnictwa
Nowości biblioteczne:
Słowo jest w człowieku Siedem supełków SHOWMAN czyli spowiedź świra Okrutny szczyt

Z ekologią za pan brat

Maria Konopnicka, autorka utworów dla dzieci i młodzieży takich jak: O Janku Wędrowniczku, O krasnoludkach i sierotce Marysi, Na jagody, jest kolejnym pisarzem, któremu poświęcony był cykl spotkań promujących literaturę dziecięcą. Dlatego też z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest w Polsce 22 kwietnia, do wiersza Marii Konopnickiej „Nasze kwiaty” przygotowano dla dzieci wiele ciekawych gier i zabaw, których celem było przekazanie najmłodszym, jak chronić i dbać o nasze środowisko.

            Ideą akcji, oprócz promocji literatury, było przybliżenie świata przyrody, dostrzeżenie jego piękna oraz nabycie szacunku do świata roślin i zwierząt.

         W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II i III. Dzieci dowiedziały się m.in. co to jest ekologia i czym jest recykling oraz to, że o stanie środowiska decydują nasze codzienne zachowania: oszczędzanie wody, prądu, zbieranie makulatury i segregowanie odpadów.

           W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali historii wzrostu cebulki tulipana, świetnie poradzili sobie w quizie, rozwiązywali krzyżówkę, której hasłem było: Oszczędzam wodę. Na zakończenie spotkania zasiali rzeżuchę, którą zabrali ze sobą do szkoły.

        Każdy uczeń wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

       

 

 

                                                                                                      Halina Adam

                                                                                   pracownica Oddziału dla Dzieci

 

                                       

 

                                                          

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
w Kożuchowie
ul. Klasztorna 14
67-120 Kożuchów
tel/fax: (068) 355 22 58
email: dyrektor@biblioteka.kozuchow.pl