Czas wolny w bibliotece

drukuj wyslij

Okres ferii zimowych to czas wolny od zajęć szkolnych. Nie wszyscy uczniowie mogli wyjechać. Wielu z nich spędzało ten okres w domu przed telewizorem czy komputerem. A odpoczynek to przecież zabawa w gronie rówieśników. Dlatego też biblioteka zaproponowała milusińskim spędzanie czasu wolnego w Oddziale dla Dzieci.

Panie bibliotekarki przygotowały szereg zajęć plastycznych, podczas których dzieci mogły  wykazać się umiejętnościami manualnymi. Każdy z uczestników mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Zaskoczeniem było robienie zakładki do książki z patyczków do lodów. Jak się okazało wcale nie było to takie łatwe. Wymagało to cierpliwości, dokładności i staranności. Innym wyzwaniem okazały się ekozabawki wykonywane z różnego rodzaju opakowań. Najwięcej jednak radości  wzbudziło szycie maskotek. Dzieci , korzystając z przygotowanych materiałów, samodzielnie wykonały przytulanki. Każdy mógł wybrać dla siebie jedną z form: kotka, pingwina lub kaczuszkę. Po dokonanym wyborze dziecko odrysowywało wzór na materiale, potem wycinało, zszywało i wypychało zwierzątko.

I maskotka gotowa. A ile przy tym śmiechu, radości.

Czas wolny szybko minął. Nadszedł czas powrotu do szkoły. Po wspólnie spędzonym czasie pozostały miłe pamiątki: maskotki, ekozabawki, zakładki do książki i inne. 

Kolejne zajęcia, równie interesujące, zostaną zorganizowane przed świętami wielkanocnymi. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych.